6 نکته برای بازسازی یک فضای کوچک

6 نکته برای بازسازی یک فضای کوچک

بازسازی-فضای کوچک


6 نکته برای بازسازی فضای کوچک:

کارشناس بازسازی منزل: جسیکا هلگرسون، طراح داخلی و همسرش، معمار یانی دولیس، در سال 2010، پنج هکتار را در یک منطقه حفاظت شده کشاورزی در ده مایلی مرکز شهر پورتلند، اورگان خریداری کردند. زمین دارای دو ساختمان بود، که یکی از آنها بلافاصله برای  شروع به بازسازی فضای کوچک  اقدام کردند. عقب نشینی آخر کابین کوچک دهه 1940 قبلاً به خوبی بازسازی نشده بود، بنابراین آنها آن را تخلیه کردند، سقف را طاق‌بندی کردند، پنجره‌ها و درهای جدید اضافه کردند و کل پلان طبقه را دوباره بازسازی کردند. وقتی همه چیز تمام شد، آنها اولین آخر هفته خود را به مناسبت تولد هلگرسون در آنجا گذراندند – سپس هرگز آنجا را ترک نکردند.

در اینجا، هلگرسون استراتژی های آزمایش شده خود را برای طراحی مجدد بازسازی  فضای کوچک موفق به اشتراک می گذارد.

6 نکته برای بازسازی یک فضای کوچک

1-نقش کارایی و عملکرد در بازسازی فضای کوچک

هلگرسون می گوید: «این با یک طرح منطقی شروع می شود. هنگام کار با مشتری، هلگرسون نیازهای فضایی آنها و نحوه استفاده از خانه خود را شناسایی می کند. او سوالاتی در مورد سبک زندگی آنها می پرسد، مانند اینکه آیا دوست دارند فضای اداری خانه را سرگرم کنند یا نیاز ندارند، و طبق  پاسخ های آنها نقشه نهایی را نشان می دهد.

برای خانه اش، هدف اصلی هلگرسون میزبانی از مهمانان شبانه بود. او می گوید: «این مهم بود که خانه ای باشد که بتوانیم در آن پذیرای دوستان باشیم، هرچند کوچک بود. به همین دلیل است که  در بازسازی ساختمان به جوانب خاصی نگاه میکند، از جمله یک تخت دو طبقه و یک تخت مهمان در اتاق خواب عقب، و همچنین یک اتاق خواب، و کاناپه‌ های اتاق نشیمن که به عنوان تخت استفاده می‌شوند. در آشپزخانه هلگرسون، دریچه هود اجاق گاز یک قفسه ادویه جابجایی را پنهان می کند.

2-استفاده بهینه از فضاهای خالی در بازسازی ساختمان

هلگرسون می گوید: «ما قطعاً در هر جایی که می توانستیم در انبار کار می کردیم. این کار با دریچه هود در آشپزخانه شروع شد. این محدوده یک یافته قدیمی Craigslist است و دارای یک طرح اجاق گاز منحصر به فرد با مشعل های جدا شده در سمت چپ است. بنابراین هلگرسون دریچه هود را طوری طراحی کرد که روی مشعل ها هدایت شود و از فضای باقی مانده برای مخفی کردن یک قفسه ادویه بیرون کشیده استفاده کرد.این امر در بازسازی ساختمان بسیار در تخصیص فضاها اهمیت دارد.

فضای ذخیره‌ سازی در گوشه‌های نادیده‌ گرفته دیگری نیز اضافه شد: کشو هایی در زیر کاناپه و تخت مهمان، قفسه‌های کتاب در اتاق بزرگ، انباری تو کار در حمام، دو کمد سالن و یک کمد در اتاق کودک وجود دارد.

3. طراحی پلان در بازسازی فضای کوچک

او می‌گوید هلگرسون می‌خواست «تا حد امکان فضای کمتری به گردش خون اختصاص داده شود»، زیرا راهروها، راه‌پله‌ها و راهروهای عبور از اتاق‌ها می‌توانند طرح های  اصلی فضایی باشند. در حین تلاش برای رسیدن به این هدف، او به ایده مبل‌های داخلی اتاق نشیمن رسید که جز موارد کاربردی بازسازی ساختمان بشمار می آید.

او در مورد طراحی مبل ها می گوید: «این یک نوع تجلی بود. “و ما بارها و بارها از آنها در بسیاری از پروژه های بازسازی ساختمان استفاده کرده ایم.” طرح مقطعی انحراف از طرح اولیه او بود که شامل چهار صندلی بود.

4-نورپردازی در بازسازی فضای کوچک ساختمان

هلگرسون ارتفاع طاقچه‌ها را پایین آورد تا حد امکان نور طبیعی وارد شود و نقاط دید را فراتر از فضای داخلی گسترش دهد. او می‌گوید: «وقتی روی کاناپه می‌نشینید و آن پنجره‌ها را باز می‌کنید، انگار که بیرون هستید، که واقعاً خوشایند است. به عنوان یک امتیاز، داشتن طاقچه های پر پنجره، نقاط ورودی و خروجی جایگزین سرگرم کننده ای را هنگام بازسازی ساختمان برای بچه ها فراهم می کند.

6 نکته برای بازسازی یک فضای کوچک

5-مقداری فضای منفی در بازسازی فضای کوچک ساختمان

هلگرسون در طول برنامه‌ریزی‌اش جهت بازسازی ساختمان، میز قهوه‌خوری توکار را در جلوی سکشنال L شکل تعیین کرده بود، حتی تا آنجا پیش رفت که کف را برای آماده‌سازی قاب کرد. با این حال، آن بخش از طرح به نفع باقی گذاشتن فضای منفی برای استراحت چشم، نادیده گرفته شد. او می‌گوید: «من فکر می‌کنم اگر آن را در آنجا قرار می‌دادیم، دیوانه می‌شدیم. “فقط همین کمی فضای خالی واقعاً لوکس است.”

6-ارتفاع سقف ها در بازسازی فضای کوچک ساختمان

سقف های اصلی خانه کمتر از 2.8متر بود، بنابراین هلگرسون و دولیس آنها را تا 3.9 متر گسترده تر در فضاهای اصلی نشیمن طراحی کردند، اما سقف ها را در قسمت های خصوصی تر حمام و اتاق خواب پشتی پایین نگه داشتند. با انجام این کار امکان افزودن به اتاق خواب فراهم شد. هلگرسون می‌گوید: “من فکر می‌کنم داشتن یک ارتفاع سقف خوب به نسبت فضا مهمترین قسمت بازسازی ساختمان است. ارتفاعی مانند 2.5 متر واقعاً در حمام خیلی کم به نظر نمی‌رسد.

6 نکته برای بازسازی یک فضای کوچک

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *