12نکته آسان برای طراحی فضای داخلی منزل

طراحی فضای داخلی

طراحی فضای داخلی منزل

اگر بودجه لازم برای استخدام یک طراح داخلی را نداشته باشید یا به سادگی از این ایده که خودتان این کار را انجام دهید لذت ببرید، طراحی یک اتاق از ابتدا می تواند برای افراد ناآشنا ترسناک باشد. 

به خاطر داشته باشید که طراحی داخلی بیشتر هنر است تا علم، و قوانین سخت و پیچیده ای در مورد نحوه تزئین اتاق وجود ندارد. 

اما اگر به دنبال یک راه آسان برای طراحی فضای داخلی منزل  هستید، این مقاله از شروع تا پایان به شما کمک می کند تا تمام مراحل مورد نیاز برای طراحی فضای خود را بررسی کنید.

12نکته آسان برای طراحی فضای داخلی منزل

۱. تنظیم خلق و خوی

به جای اینکه از خود بپرسید می‌خواهید طراحی فضای داخلی منزل شما چگونه باشد، از خود بپرسید که می‌خواهید چه حسی داشته باشد و اجازه دهید که شما را به سمت رنگ‌ها، بافت‌ها، انتخاب مبلمان و دکوراسیون راهنمایی کند. سبک ممکن است حداقل مبلمان و مواد طبیعی را پیشنهاد دهد. 

یک فضای خانوادگی پر انرژی و غیر رسمی ممکن است شامل رنگ ها و الگوهای جسورانه باشد. تمرکز بر خلق و خوی به جای یک سبک یا گرایش خاص به شما کمک می کند تا فضایی متفاوت ایجاد کنید که برای شما مناسب باشد.

 ۲.ایده بگیرید برای در طراحی فضای داخلی منزل

کانال های رسانه های اجتماعی، مجلات طراحی داخلی، کتاب ها و وبسایت های مورد علاقه خود را برای ایده گرفتن بررسی کنید. 

در مورد مکان هایی که دوست دارید که برای طراحی فضای داخلی منزل است، به آنها فکر کنید، و دلیل آن را تحلیل کنید. اگر به تابلوهای تزیينی علاقه دارید، ادامه دهید و یکی بسازید. 

اگر تنها زندگی می کنید، این فرصتی است تا کمی خودتان را در زمینه در طراحی فضای داخلی منزل

بهتر بشناسید. اگر با افراد دیگر زندگی می کنید، فرصتی برای همکاری در یک فضای مشترک است .

۳. واقع گرایی در طراحی فضای داخلی منزل

به‌جای تلاش برای چشم‌ اندازی آرزومند از اینکه فکر می‌کنید زندگی شما چگونه باید باشد، فضای خود را طوری طراحی کنید که اکنون زندگی می‌کنید. اگر بچه یا حیوانات خانگی دارید، پارچه‌های روکش و سطوحی را انتخاب کنید که  با ضربه خوردن  همچنان عالی به نظر برسند. 

اگر تنها زندگی می‌کنید و به ندرت سرگرم می‌شوید، نیازی نیست فضای زمین را با یک میز ناهار خوری شش نفره اشغال کنید.

 اگر در خانه کار می کنید، دفتر موقت گوشه اتاق نشیمن را به اتاق یدکی منتقل کنید که فقط در تعطیلات قابل استفاده است  و قبل از خرید هر چیزی، بودجه واقع بینانه ای در نظر بگیرید که به شما کمک می کند هزینه های خود را در مسیر اولویت بندی کنید.

 

۴. بی نظمی در طراحی فضای داخلی منزل

اگر در حال تغییر دکوراسیون هستید، با حذف هر چیزی که استفاده نمی کنید، نیاز ندارید یا دوست ندارید ، شروع کنید.

در طراحی فضای داخلی منزل اگر در حال طراحی یک اتاق خالی از ابتدا هستید، قبل از وارد کردن هر چیزی فکر کنید. 

در هر اتاقی برای وسایل شخصی و چیزهایی که اهمیت دارند، فضایی وجود دارد، اما طراحی داخلی موفق با پذیرش موارد ضروری و ساختن آنجا شروع می شود.

۵. نقشه آن را خارج کنید

اگر می‌خواهید یک پلان زمینی ایجاد کنید، ابزارهای آنلاین رایگان طراحی اتاق و گزینه‌های نرم‌افزار طراحی خانه وجود دارد، اما برنامه‌ ریزی فضا نباید بیش از حد باشد. ایده های چیدمان را روی کاغذ ترسیم کنید، یا محل قرارگیری مبلمان را با نوار مشخص کنید تا  مقیاس را پیدا کنید.

 قبل از خرید یک تکه مبلمان، فضای خود را اندازه بگیرید. چندین بار اندازه گیری کنید در غیر این صورت ممکن است متوجه شوید مبلمانی که سفارش داده‌اید خیلی بزرگ است که نمی‌تواند از درب ورودی شما عبور کند یا برای اتاق نشیمن شما خیلی کوچک است.

۶. رنگ بندی

چه بخواهید آن را خنثی نگه دارید یا ذهن خود را روی یک پالت رنگی چشم نواز متمرکز کنید، تصمیم گیری زودهنگام به شما کمک می کند ظاهری منسجم ایجاد کنید.

 اتاق‌های خنثی را می‌توان با لوازم جانبی که به راحتی قابل تعویض هستند، روشن‌تر کرد. اگر تصمیم گرفته‌اید که می‌خواهید اتاقتان قصیده‌ای از سبز یا صورتی یا آبی باشد، سه رنگ مکمل را انتخاب کنید تا جذاب بماند.

 اگر ظاهر یک اتاق کاملا سفید را دوست دارید، چسبیدن به سایه های سفید به شما این امکان را می دهد که مدل ها مبلمان را به راحتی با هم ترکیب کنید.

 

۷. از آخر شروع کنید

اگر به‌جای بازسازی به دنبال تغییر ظاهر هستید، به این فکر کنید که چگونه می توانید بر روی کفپوش، رنگ دیوار و وسایل موجود اتاق بسازید تا بدون بازسازی، فضا را زیبا و شخصی کنید. 

اگر با یک اتاق خالی شروع می کنید، قبل از آوردن مبلمان و لوازم جانبی، کف را اصلاح کنید، دیوارها را رنگ کنید، کاشی یا کاغذ دیواری اضافه کنید، یا کابینت نصب کنید.

۸. قطعات لنگر را انتخاب کنید

هنگام طراحی یک اتاق نشیمن، قبل از اینکه کاری را پیش ببرید، روی تکه لنگر خود که معمولاً یک مبل است تمرکز کنید. 

انجام بزرگ ‌ترین و گران‌ترین خریدها در ابتدا به شما کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنید که از کیفیت کالاهای پرکاربرد صرفه‌جویی نمی‌کنید، به شما کمک می‌کند تا حس واقعی بودجه خود را حفظ کنید، و همچنین تجسم کنید که چقدر فضای بیشتری برای مبلمان اضافی دارید.

 

۹. مبلمان ثانویه را انتخاب کنید

هنگامی که مبل عالی را انتخاب کردید، شروع به نگاه کردن به میزهای قهوه خوری کنید تا مشخص کنید که چه اندازه و مدلی مناسب است یا اینکه یک پاف بزرگ بهتر عمل می کند. 

اگر میز مزرعه چوبی روستایی را در اتاق ناهارخوری انتخاب کرده اید، کنتراست را با صندلی های فلزی اضافه کنید. یک تخته سر با روکش مدرن را با نورپردازی قدیمی یا میزهای کنار تخت تکمیل کنید.

۱۰. فرش، پرده و منسوجات را انتخاب کنید

اکنون که احساس می‌کنید فضای اتاق متفاوت است، می‌توانید فرش، پرده، و منسوجاتی مانند رختخواب، بالش‌های تزئینی را انتخاب کنید که مکمل تکه‌های لنگر شما هستند و رنگ، الگو، بافت و جذابیت را به شما اضافه می‌کنند.

 

۱۱. روشنایی

یکی از کلیدهای موفقیت در طراحی اتاق، توجه به نور است. نور طبیعی را برای روز به حداکثر برسانید و گزینه‌های زیادی را برای عصر اضافه کنید، از نورپردازی کاربردی گرفته تا چراغ‌های رومیزی گرم محیطی یا دیوارکوب‌ها، تا نورپردازی آویز مجسمه‌ای که نقش دکور را دارد. 

حتماً هر چهار گوشه اتاق را روشن کنید تا از ایجاد سایه جلوگیری کنید و حس خوبی را پس از تاریکی ایجاد کنید.

 

 

12نکته آسان برای طراحی فضای داخلی منزل
12نکته آسان برای طراحی فضای داخلی منزل
12نکته آسان برای طراحی فضای داخلی منزل

۱۲. اکسسوری

اکنون که همه موارد ضروری را در اختیار دارید، یک قدم به عقب بردارید و از خود بپرسید که چه چیزی کم است. آثار هنری، عکس‌ها یا آینه‌های تزئینی را انتخاب کرده و آویزان کنید.

 باکس تزئینی و قفسه ها و میزها را با کتاب های طراحی، شمع ها، اشیاء تزئینی، گیاهان یا سوغاتی های گرانبها طراحی کنید. 

این فرصتی است که از طریق لمس های شخصی بافتی اضافه کنید که به اتاق جان می بخشد و آن را مانند خانه احساس می کند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *