محوطه سازی

محوطه سازی

محوطه سازی


محوطه سازی

وقتی صحبت از محوطه سازی میشود گزینه های زیادی وجود دارد. برخی از افراد ترکیب کاملا متعادلی از سخت منظر (مانند پاسیو) و نرم منظر (مانند گیاهان) می خواهند. 

برخی از افراد می خواهند یک محوطه پایدار داشته باشند که موجب صرفه جویی در مصرف و ایجاد یک محوطه طبیعی می شود .در حالی که افراد دیگر می خواهند یک سبک خاص از باغ و باغچه مانند مدرن یا استوایی را از نو بسازند. 

برخی دیگر خواهان یک فضا کامل شبیه به آشپزخانه در فضای باز آتشدان و استخر هستند که در آن بتوانند دوستان و خانواده خود را سرگرم کنند.

برای دیدن نمونه کارهای ما وارد شوید

اصطلاح مدرن (منظره) در زبان انگلیسی، از آلمانی ها گرفته شده است و به یک تصویر بصری از فضاهای باز اشاره دارد.

 بنابراین محوطه سازی به معنای تجسم یک فضا و سپس عملیاتی کردن آن فضا است. محوطه سازی اِلمان های گیاه شناسی مانند درختان، چمنزارها و درخچه ها و سایر گیاهان گل دار را به همراه ساخت منظره هایی از قبیل مسیر های رفت و آمد، مبلمان، آبنما ها، فواره ها و نرده ها در فضا در یک ترکیب ایده آل کنار یکدیگر قرار می دهند.

محوطه سازی به منظور ارائه یک خروجی خوب، ملزم به تبعیت از یک سری اصول از پیش مشخص شده است. پیوستگی در محوطه سازی به معنای تکرار و برقراری ثبات میان آن ها است. تکرار برای اِلقای انجام و پیوستگی به طراحی شما از طریق تکرار اِلمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

ثبات به منظور خلق انسجام و پیوستگی به وسیله تطبیق اِلمان های مختلف یک چشم انداز با یکدیگر به منظور ایجاد یک منظره مشترک استفاده می شود.

چند نمونه محوطه سازی + عکس

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *