دکوراسیون

دکوراسیون

دکوراسیون

در گسترده‌ترین معنای آن، «دکوراسیون» به فرآیند جذاب‌تر کردن چیزی یا مواردی که برای جذاب‌تر کردن چیزی استفاده می‌شوند، اشاره دارد.

در صنعت ساخت و ساز،  “پوشش” یک اتاق یا فضای داخلی اشاره دارد. می‌توان آن را «دکوراسیون داخلی» یا «دکور» نامید و به زیبایی‌شناسی یک فضا و مبلمان، سطوح، نورپردازی و غیره مربوط می‌شود. به طور کلی شکل فضا، موقعیت دیوارها و غیره را شامل نمی شود.

هدف از دکور این است که فضا را از نظر زیبایی شناختی بیشتر و از نظر عملکردی برای ساکنین مفیدتر کند، اما این ممکن است شامل در نظر گرفتن موضوعات زمینه ای گسترده تر مانند مد، فرهنگ و غیره باشد.

در یک بافت خانگی، دکور چیزی است که ممکن است توسط صاحب خانه با استخدام افراد تجاری (مانند نقاش و دکوراتور) انجام شود. در پروژه های با ارزش بالاتر، یک طراح داخلی حرفه ای (یا طراحان دیگر، مانند یک معمار) ممکن است مسئول طراحی دکوراسیون باشد، و گاهی اوقات نقش آنها فراتر از این است و شامل چیدمان و استفاده از فضا می شود.

تغییر دکوراسیون شامل تغییر ظاهر یا مبلمان یک فضای داخلی است، به عنوان مثال، رنگ آمیزی مجدد یا استفاده از کاغذ دیواری جدید یا جایگزین و غیره. این بازسازی‌ ها ممکن است بخشی از یک پروژه گسترده‌تر باشد.

در پروژه های غیر خانگی، دکوراسیون می تواند پیچیده و مخرب باشد و ممکن است تعدادی متخصص را درگیر کند. همچنین ممکن است تحت تأثیر برند شرکتی ساکنین قرار گیرد.

2 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *