بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

بازسازی سرویس بهداشتی قدیمی 

برای ایجاد یک فضای مدرن و شکیل هر فضایی در خانه نیاز به بازسازی ساختمان دارد.بازسازی سرویس بهداشتی ایجاد همچین حالتی را می کند. پس در طراحی این فضا ها باید دقت زیادی داشته باشیم.

مراحل بازسازی سرویس بهداشتی به چه صورت انجام می شود ؟

در طراحی سرویس بهداشتی چه المان هایی مهم است؟

آیا بعد از بازسازی سرویس بهداشتی رضایت کامل را داریم ؟

در بعضی از سرویس های بهداشتی منازل، از درب های چوبی استفاده کرده اند که بعد از چندین سال این درب ها دچار پوسیدگی می شوند که دلیل این پوسیدگی رطوبت است. امروزه در بیشتر بازسازی های سرویس بهدشتی از درب های ضدآب استفاده می کنند چون ساختار این درب ها جوری است که مقاومت دربرابر آب و رطوبت سرویس دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد بازسازی ساختمان و اطلاع در زمینه هزینه های بازسازی ساختمان در تهران کلیک کنید

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

رؤیایتان را به حقیقت تبدیل میکنیم!

مراحل بازسازی سرویس بهداشتی منزل

در بازسازی ساختمان برای کاهش هزینه ها می توان صفر تا صد بازسازی ساختمان را خود انجام داد. ولی برای نتیجه بهتر از تیم و افراد کار بلد استفاده کرد و ایده جدیدی را اجرا کرد.

برنامه ریزی و تعیین هزینه بازسازی سرویس بهداشتی

قبل از شروع بازسازی ساختمان  اول برنامه ریزی را انجام داده و بعد با توجه به فضا، طرح مناسب را انتخاب می کنیم که مقدار هزینه مصرفی را هم برآورد کرده.ضمن همه  این کار ها انتخاب متریال تجهیزات سرویس بهداشتی و منزل و لوله کشی را نیز باید انتخاب کرد.

تخریب و زیرسازی سرویس بهداشتی

در مراحل زیر سازی وتخریب فضاها تمامی قسمت هایی که مورد نظرمان بوده را مورد بررسی قرار می دهیم و تخریب را شروع می کنیم.به طور مثال کف ، دوش ،سرویس بهداشتی، سویس حمام و…

اگر به طور دقیق بیان کنیم باید زیرسازی های توکار از قبیل لوله کشی ها ، شیرآلات و دوش، وال هنگ ( توالت فرنگی معلق) و حتی کف شور انجام شوند. امروزه سرویس بهداشتی های مدرن دارای شلف های توکار مجهز به نور پردازی نیز هستند. در نتیجه سیم کشی های توکار و عایق بندی نیز باید در این مرحله صورت گیرد.

بازسازی

بازسازی کف سرویس بهداشتی، اجرای دیوار و سقف

در مرحله بعدی شروع به نصب سرامیک و کاشی کرده که تغییر اساسی به فضا می دهد.در این مرحله توصیه می شود که نصب با کلیپس یا تراز باشد که بندکشی هم اندازه باشد و کف دچار  نا همواری نشود .زیرا گاهی بعد از خشک شدن چسب این اتفاق می افتد.

در بازسازی ساختمان به شیبی که به کف شور ختم می شود اهمیت داده می شود چون باعث هدایت آب به کف شور می شود.

در سرویس بهداشتی می توان از جنس هایی مثل کاشی ، ترمووود ، رنگ استفاده کرد و همچنین در پوشش سقف از کناف، PVC ، طلقی و کشسان و حتی رنگ شده قابلیت اجرا دارد.

برای بازسازی ساختمان به چند ایده می پردازیم :

اجرای کابین دوش و تجهیزات حمام

یکی از روش های تفکیک سرویس بهداشتی و حمام، کابین دوش است .این تفکیک به زیبایی ظاهری کمک می کند واز طرفی انرژی مصرفی را کاهش داده و باعث جلوگیری ار رسوب و کاهش فرسودگی کف و دیوار نیز می شود.

بازسازی سرویس بهداشتی ایرانی

در طراحی مدرن از روشویی سنگ بسیار استفاده می شود که بسیار جلوه دهنده است. امروزه در بازسازی ساختمان  ها در بعضی از موارد از سرویس بهداشتی ایرانی هم کنار توالت فرنگی به کار می برند که حد مجاز آن از هر دیوار ۲۵ تا ۳۰ سانتیمتر می باشد.

بازسازی سرویس بهداشتی کوچک

در بازسازی سرویس های کوچک ما محدودیت فضا داریم پس به کمک چند ایده می توان در فضای کوچک سرویس مدرن داشت

یکی از این ایده ها استفاده از درب های لولایی است که با این درب های ریلی دیگر نیاز به بازو بست شدن درب نیست و با حرکت درب روی ریل در داخل دیوار می رود.

یکی از راه های دیگر آینه های تاچ است که طبق سلیقه ساخته می شود و با لمس کردن نورهایی که در آن به کار رفته روشن شده.

برای نور سرویس بهداشتی بهتر است از نور خطی ضد آب که داخل شلف ها به کار برده شود یا در دیوار یا روی سقف کناف که متفاوت است.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام

نکات کلیدی برای کاهش هزینه در بازسازی سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی به دلیل وجود رطوبت ،عمر مصالح و تأسیسات آن در مقایسه با سایر فضاها کمتر است وبه همین دلیل سرویس بهداشتی زودتر نیاز به بازسازی دارد.

می توان برای کم کردن هزینه ها در بازسازی سرویس بهداشتی جای شیرآلات و نیز سنگ توالت را عوض نکنیم چون با این وجود باید لوله کشی ها را تعویض کرد و کف سرویس بهداشتی و دیوارها نیز تخریب شود، که با این وجود هزینه ها بالا می رود .

معرفی  تجهیزات اصلی و فرعی سرویس بهداشتی

 

تجهیزات سرویس بهداشتی بستگی به فضای آن و نیز بودجه در نظر گرفته شده شما دارد تجهیزات سرویس بهداشتی مواردی است از جمله

 تجهیزات اصلی:

  • آینه
  • مخزن مایع دستشویی
  • جای مسواک و حوله
  • جای دستمال کاغذی
  • سطل زباله

تجهیزات فرعی:

  • سشوار دیواری
  • دستگاه تصفیه هوا
  • خوشبو کننده هوا
  • وسایل دکوری مثل گل و شمع
بازسازی سرویس بهداشتی و حمام
بازسازی سرویس بهداشتی و حمام
بازسازی سرویس بهداشتی و حمام