بازسازی ساختمان های فرسوده

بازسازی ساختمان های فرسوده و قدیمی

گاهی ساختمان ها دچار فرسودگی و مشکلاتی می شوند که این در صورتی است که عمر آن سازه بالا و دچار افت شده است که با انجام  فعالیت هایی بازسازی ساختمان صورت می گیرد و شامل طراحی خانه  و بازسازی  داخلی و… می شود.

معمولا برای ارتقا سطح کیفی ساختمان و حتی محیط خانه نیاز شدیدی به بازسازی ساختمان های فرسوده است  و این کار باعث  زیبایی و جذابیت  فضا و موارد دیگری  می شود  که همیشه نتیجه آن  بازخورد خوبی دارد.

در بازسازی ساختمان های فرسوده زیبایی نما ساختمان به مراتب تاثیر گذار است و این با عمل ترمیم و احیا ساختمان صورت می گیرد. طرح و متریالی که برای نما استفاده می شود بسیار مهم است زیرا در دید اول ساختمان نماست که به چشم می اید  و تاثیر مهمی بر افراد و فضای شهر می گذارد. 

دلیل دیگری که در بازسازی ساختمان های فرسوده و نما مهم است این است که متریال استفاده شده نشانه ی موقعیت  اقتصادی و اجتماعی ساکنان است .پس نتیجه می گیریم هر آنچه  در نما استفاده کرده حائز اهمیت است و طراحان به این موضوع توجه زیادی دارند در بازسازی  نمای ساختمان های فرسوده. 

بهتر است نوع مصالح با توجه به نوع اقلیم و آب و هوای منطقه انتخاب شود. 

موقع تصمیم گیری در رابطه با بازسازی ساختمان های فرسوده ، نمای ساختمان باید به یکسری عوامل از قبیل قیمت، مقاومت، زیبایی، هزینه‌های نگهداری، شست شو و ترک خوردگی نما توجه ویژه داشته باشید. 

برای بازسازی نمای ساختمان های فرسوده می توانید از شرکت های معتبر تعمیرات که اعتبار و سابقه طولانی در این زمینه دارند کمک بگیرید.

 

مشاوره رایگان (بازسازی ساختمان های فرسوده) با متخصصین ما

دلایل بازسازی ساختمان های فرسوده

بازسازی ساختمان های فرسوده  به چند دلیل انجام می شود .  یکی از دلایل این است که  جلوگیری از خطرات و خسارت که  به مرور انجام می شود که بر اثر مدت زمان زیادی  که از ساخته گذشته  و فرسوده شده اند.

 گاهی بازسازی ساختمان های فرسوده بعد از خطراتی که غیر قابل پیش بینی بوده صورت می گیرد مثل سیل و زلزله و … که به ساختمان خسارت و ضرر زیادی وارد کرده است. با انجام عمل بازسازی ساختمان های فرسوده ، محیط نو و تازه ای فراهم  کرده وجبران خسارت می شود.

چگونگی برآورد هزینه بازسازی ساختمان های فرسوده

برای مقدار وبرآورد هزینه باید طرح را انتخاب کرده و با توجه به  نوع سبک آن متریال  و مواد مورد استفاده را انتخاب کرده  و پس از اتمام  تمامی این کارها با توجه به عمر ساختمان هزینه محاسبه شود. مواد و مصالح تاثیر زیادی دارند وحتی  در بازسازی داخلی هم کیفیت تاثیر مستقیم بر قیمت موثر است. 

بازسازی ساختمان های فرسوده شامل تعویض کابینت آشپزخانه، تخریب دبوار ها ،جابجایی فضاها، دیوارکشی، بازسازی سرویس بهداشتی و حمام بر هزینه بازسازی منزل بسیار تاثیرگذار هستند. نوع متریال مورد استفاده در بازسازی ساختمان های فرسوه بر هزینه ها تأثیر بسیار زیادی دارند.

 برای مثال جنس کاغذ دیواری، قابل شستشو بودن، کیفیت کاغذ دیواری، خارجی و ایرانی بودن آن بر قیمت بازسازی ساختمان های فرسوه موثر است.

شرایط بازسازی ساختمان های فرسوده و قدیمی

گاهی با تغییراتی می توان  به ساختمانی جدید و نوساز دست یافت که بهترین روش بازسازی ساختمان های فرسوه است و در کشورمان شرکت های معماری زیادی هستند که بازسازی ساختمان های فرسوده را با افراد کار بلد انجام می دهند. 

هزینه های نوسازی ساختمان های فرسوده و بازسازی ساختمان بستگی به متراژ و طول عمر سازه ی ما دارد ، که یک ساختمان یا آپارتمان با متراژ کم به مراتب هزینه کمتری از آپارتمان  های بزرگ دارد. اما با این حال  با انتخاب درست شرکت های ساختمانی قطعا هزینه کاهش یافته و رضایت کارفرما بیشتر بوده است.

بازسازی ساختمان های فرسوده

آنچه را که باید برای بازسازی خانه های قدیمی در نظر گرفت

اگر به بازسازی ساختمان های فرسوده خود فکر میکنید از جمله موارد مهم که در بازسازی ساختمان های فرسوده باید در نظرگرفت و اساس طراحی خانه های قدیمی است، باید انچه را که برای تقویت و بازسازی در نظر گرفته اید را صیقل دهید. 

بازسازی خانه های قدیمی مثل مرور وسایل قدیمی در اتاق زیر شیروانی می ماند که با فیلتر کردن چیزهایی که هنوز در خانه های قدیمی نیاز دارید را باید مواردی روهم در نظر بگیرید که همان اقلام با ارزش احساسی و مواردی است که هنوز می توانید استفاده کنید.

بازسازی

چند ویژگی در  باز سازی ساختمان های فرسوده و خانه های قدیمی

در بازسازی ساختمان های فرسوده و خانه های قدیمی باید در نظر داشت که نمی توانید همه چیز را بیرون بیاورید و بعد در آن یک مورد جدید رو قراردهید، بلکه برای اقدامات عملی  برای بازسازی ساختمان های فرسوده و خانه قدیمی آنچه که در حال حاضر هست حاضر و بعد استفاده کنید و این از جمله مواردی است که باید در بازسازی ساختمان های فرسوده و خانه قدیمی در نظر گرفت.

نقش پلان طبقه در بازسازی ساختمان های فرسوده

وقتی ساختمان های فرسوده و خانه های قدیمی را در زیبایی طبیعیه خودش می خواهید بازسازی کنید، کف خانه باید آسان باشد زیرا که مجبورید  به سختی کار بازسازی ساختمان های فرسوده و خانه های قدیمی انجام دهید.

 برای خانه های قدیمی معمولا از کف های ( چوبی یا مرمری) استفاده می کنند و تم رایج آن سبک ویکتوریایی است و اینکه می توانید پلان زمین را همانطور که هست نگه دارید و فقط هر تخته را که خش دار یا آسیب دیده است برای باز سازی ساختمان های فرسوده و خانه های قدیمی جلا دهیم ، این روشی است برای صرفه جویی در بودجه برای بازسازی ساختمان های فرسوده و خانه های قدیمی شما خواهد بود.

بازسازی ساختمان های فرسوده

مشاوره رایگان (بازسازی ساختمان های فرسوده ) با متخصصین ما

راه پله ها در بازسازی ساختمان های فرسوده

بازسازی ساختمان های فرسوده و خانه های قدیمی با سطوح بالاتر نیز چندان سخت نیست زیرا که نیازی نیست که راه پله ها به طور کامل کشیده شوند و راه پله جدید تغییر کند درست مانند پلان طبقه می توانید از راه پله های اصلی استفاده کنید و آن را به حالت اولیه برگردانید یا حتی برای بازسازی ساختمان های فرسوه و خانه های قدیمی می توانید طراحی مدرن تری داشته باشید، که همچنان با تم خانه نیز مطابقت داشته باشد.

بازسازی ساختمان های فرسوده

قرار گیری موقعیت پنجره ها هنگام بازسازی ساختمان های فروسوده و قدیمی

در بازسازی ساختمان ها ی فرسوده و خانه های قدیمی پنجره های اطراف میتوان در موقعیت خود بماند،به طور معمول پنجره های خانه های قدیمی از قبل به صورت استراتژیک در اطراف خانه قرار داده شده تا بهترین نور و هوا رو به داخل داشته باشه، البته مگر اینکه تغییراتی در ساختارهای خانه قدیمیه شما ایجاد شده باشد. در این صورت می توانید از قاب های پنجره های اصلی استفاده و فقط شیشه های پنجره را در بازسازی ساختمان های فرسوده و خانه قدیمی تقویت کنید.

بازسازی ساختمان های فرسوده

انجام کارهای چوبی هنگام بازسازی ساختمان های فروسده و قدیمی

خانه های قدیمی بیشتر از موادی استفاده کرده اند که در حال حاضر آنتیک هستند و در نتیجه از مواد محکم و چوب سخت هستند، پس اگر می خواهید خانه های قدیمی خود را که عمدتا با مواد چوبی از قبل پر شده است را بازسازی کنید می توانید آنها را همانطور که هستند نگه دارید ، زیرا که چوب های سخت برای دوام طولانی تر ساخته شده است . می توانید طراحی را که متناسب با تم جدید خانه شما باشد را برای بازسازی ساختمان های فرسوده و خانه قدیمی بکار گیرید و دوباره رنگ آمیزی کرده و آن را بهبود ببخشید.

شکل چاچوب ها در بازسازی ساختمان های فرسوده

برای بازسازی ساختمان های فرسوده و قدیمی میتوان چارچوب درها و سایر چارچوبهای اطراف خانه قدیمی شما میتوان همان شکلی که هستن باقی بمانند زیرا فریم ها معمولا یکی از محکم ترین بخش های خانه هستند.

بنابراین خراب شدن آن نیز زمان بیشتری خواهد برد و همانطور می توانید در بازسازی ساختمان های فرسوده و قدیمی قاب ها رو هم نگه دارید و فقط آنها را با رنگ یا تم جدید برای بازسازی خانه قدیمی بکار ببرید.

برخی از خانه های قدیمی سالهاست که در برابر خدمات و پناه دادن به صاحبانشان مقاومت کرده اند. روی رنگ ودیوارها و سایر قسمت های قابل مشاهده خانه با تمرکز بر آنچه در حال حاضر دارید، اصلاح یا بهبود خانه های قدیمی رو با حداقل هزینه بازسازی کرد ما می توانیم.

بازسازی ساختمان های فرسوده
بازسازی ساختمان های فرسوده
کار خود را به متخصصین ما بسپارید

طی مراحل مختلفی که در بازسازی ساختمان های فرسوده صورت می گیرد وباید به صورت حرفه ای و دقیق باشد چون کار جدی و بسیار مهم است.

 بازسازی ساختمان های فرسوده در هر متراژی باید بی نقص صورت گیرد و این امر بهتر است زیر نظر شخص یا اشخاص یا شرکت هایی که مهارت و تجربه بالایی دارند انجام شود  تا جدیدترین و بروزترین طرح و ایده را پیاده کرده و بازسازی ساختمان مقبولی را در انتهای کار به نمایش قرار دهیم.

پس از انتخاب شرکت معتبر ساختمانی ممکن است کار و بازسازی ساختمان  از بخش های اساسی و زیربنایی ساختمان شروع شود و تا دکوراسیون داخلی ادامه پیدا کند. پس از انجام تعمیرات و بازسازی ساختمان استحکام، مقاومت و زیبایی ساختمان بهبود پیدا خواهد کرد.